سایت ایزوگام گلبام محلات

واجد شرایط

حرفه ای های بازار ایزوگام

24/8

فروش و ارتباط مشتری

ایزو 9001

دارنده تمامی استانداردهای جهانی

سؤالات متداول حوزه ایزوگام و قیر

در این بخش از سایت سؤالات متداول و فراوانی که کاربران برای خرید ایزوگام و قیر جستجو می کنند، به صورت تخصصی و حرفه ای پاسخ داده شده است.

ایزوگام چیست؟ و ایزوگام خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

ایزوگام یک پوشش مقاوم است که از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل‌شده و با استفاده از گرما بر بستر بام و مکان موردنظر نصب و چسبانده می‌شود و از ایزوگام برای عایق کردن سطوح مختلفی همچون پی، دیواره، کف و بام ساختمان‌ها و استخرها برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت استفاده می‌شود و قابل‌ذکر است عمر ایزوگام کیفیت خوب به‌طور متوسط ۱۵ سال است.

بهترین برند و مارک ایزوگام دلیجان چیست؟

بهترین برند و مارک ایزوگام دلیجان مشخصات و ویژگی‌هایی دارد که توسط کارشناسان و زیر نظر آن‌ها تائید می‌شود. به‌عنوان‌مثال به چند مورد از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم:
وزن هر رول ایزوگام نباید کمتر از 40 کیلوگرم باشد.
ایزوگام برتر و بهترین مارک ایزوگام از بهترین کیفیت قیر پلیمری خالص بهره‌مند‌است.
بهترین برند و مارک ایزوگام دلیجان دارای استاندارد اصل است.
ایزوگام استاندارد دلیجان دارای لیبل و برچسب است.
برچسب تولید ایزوگام دارای مواد تشکیل‌دهنده و تاریخ انقضاء دارد. علاوه بر مواردی که ذکر شد بهترین برندهای ایزوگام دلیجان دارای ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه اصل هست. که محصولات شرکت ایزوگام گلبام محلات همگی دارای ضمانت و بیمه نامه هستند و گلبام محلات از تولید کننده های باکیفیت ایزوگام دلیجان در ایران است.

بهترین ایزوگام دلیجان برای سقف و پشت‌بام کدام است؟

برای انتخاب بهترین ایزوگام برای پشت‌بام و سقف، قبل از هر چیز باید میزان بودجه خود و کاربرد آن را بررسی کنید و مناسب‌ترین ایزوگام برای کار خود را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی مشخصاتی که یک ایزوگام خوب باید داشته باشد می‌پردازیم:
یک ایزوگام خوب باید قدرت کششی بالایی داشته باشد و با هر قدرت کششی پاره نشود.
ایزوگام باکیفیت، نباید در اثر تا شدن، بشکند؛ پس بهتر است پیش از خرید ایزوگام این مورد را امتحان کنید.
از مهم‌ترین مشخصات ایزوگام خوب، داشتن علامت استاندارد و تاریخ تولید است.
بهترین ایزوگام، باید تا دمای منفی پنج درجه سانتی گراد، در برابر سرما مقاوم باشد.
ایزوگام خوب باید تا دمای 120 درجه سانتی گراد، در برابر گرما مقاوم باشد.
نقطه اشتعال یک ایزوگام خوب باید 250 درجه سانتی گراد باشد.
ایزوگام خوب در مقابل گازها و اسیدهای شیمیایی مقاوم است.
یکی دیگر از خصوصیات ایزوگام خوب، داشتن روکش آلومینیومی است که ساختمان را در مقابل اشعه و نور آفتاب محافظت می‌کند.
در بالا ویژگی‌های مهمی که یک ایزوگام باید داشته باشد را بررسی کردیم، شما هنگام خرید لازم است که تمامی این موارد را بررسی کنید و از فروشنده جویا شوید. شما عزیزان باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که ایزوگام‌های باقیمت پایین، معمولاً غیراستاندارد بوده و کیفیت بالایی ندارند.
برای خرید ایزوگام دلیجان مرغوب و باکیفیت برند گلبام محلات به بخش سفارش آنلاین ایزوگام دلیجان مراجعه فرمایید.

بهترین ایزوگام دلیجان برای استخر چیست؟

برندهای بسیار زیادی در تولید انواع ایزوگام ویژه استخر آب کشاورزی واردشده و فعالیت می‌کنند. تفاوت این نمونه از ایزوگام در استحکام بسیار بالای آن و لایه‌های ضخیم‌تر آن هست. این نمونه از ایزوگام باعث می‌شود تا در برابر تنش‌های موجود در زمین نیز ، هیچ‌گونه درزی در دیواره‌ها و کف استخر وجود نداشته باشد. دقت در نصب این نمونه از ایزوگام بیشتر است و بهتر از روش قیرگونی جواب می‌دهد. همچنین این‌که این ایزوگام در نگهداری حجم بالای آب ذخیره‌شده در استخرهای کشاورزی بازدهی بیشتری را به دنبال دارد.تخصص در نصب ایزوگام در استخرها اهمیت بسیار زیادی داشته و به‌نوعی کار هرکسی نیست.اگر ایزوگام نصب‌شده دچار خط و خش و پارگی شود، آب استخر به‌آرامی از آن خارج می‌شود. شرکت ایزوگام گلبام محلات نیز محصولاتش با کاربری استخر نیز تولید می‌گردد. برای سفارش ایزوگام دلیجان مخصوص استخر به بخش سفارش آنلاین ایزوگام دلیجان مراجعه نمایید.

ایزوگام استخر چگونه نصب می‌شود؟

ایزوگام باید ابتدا محیط‌های اطراف استخر را ایزوگام کرده و پس‌ازآن به ایزوگام کاری سایر قسمت‌ها بپردازد. ایزوگام کردن استخرها از پایین به بالا شروع می‌شود که درنهایت استخر همچون ظرف بزرگ خالی از آب برای کشاورز باقی می‌ماند. به همین منظور شرکت ایزوگام گلبام محلات از بزرگترین تولید کننده های باکیفیت ایزوگام دلیجان در ایران ، پس از فروش مستقیم ایزوگام به کشاورزان در سراسر کشور، بهترین نیرو های نصب و خدمات را به آن ها معرفی کرده تا بدون دغدغه به نصب ایزوگام استخر مشغول شوند. مشاوره رایگان برای صاحبین ویلاها و کشاورزان عزیز برای خرید ایزوگام استخر باکیفیت برقرار است که با مراجعه به بخش سفارش آنلاین ایزوگام استخر مشخصات و راه های ارتباطی پرسنل فروش موجود است.

ایزوگام تک لایه یا دولایه؟ کدام بهتر است؟

ایزوگام چه تک لایه، چه دولایه، ممکن است باروکش آلومینیومی یا بدون روکش باشد اگر قصد دارید سطوحی مثل پشت‌بام را ایزوگام کنید که در برابر تابش مستقیم نور خورشید و گرما قرار دارد، بهتر است از ایزوگام باروکش آلومینیوم یا اصطلاحاً ایزوگام فویل دار استفاده کنید و اگر قصدتان عایق‌کاری پی ساختمان یا دیواره و کف سرویس‌های بهداشتی است، از نوع بدون روکش یا اصطلاحاً ایزوگام ساده استفاده کنید تا اقتصادی‌تر باشد

چگونه کیفیت ایزوگام تعیین می‌شود؟

کیفیت یک ایزوگام به مواد اولیه آن وابسته است.گاهی وقت‌ها برخی از شرکت‌های تولید ایزوگام به مواد اولیه پودری اضافه می‌کنند که باعث زیادشدن وزن ایزوگام و از طرفی پایین آمدن کیفیت و دوام آن می‌شود. همچنین ایزوگامی بهترین کیفیت را دارد که از قیر خالص تولیدشده باشد.

برای نصب و اجرای ایزوگام چه زمان و شرایطی بهتر است؟

اجرا و نصب ایزوگام در شرایط مختلف آب و هوایی مقدور نیست. بهترین زمان و شرایط برای نصب و اجرای یک ایزوگام زمانی است که رطوبت هوا به حداقل خودش رسیده و محل نصب ایزوگام کاملاً خشک باشد. اگر رطوبت در بستر وجود داشته باشد، بعد از نصب و اجرای ایزوگام باعث باد کردن و تاول زدن ایزوگام می‌شود

کدام عوامل روی طول عمر یک ایزوگام اثر می‌گذارند؟

یکی از مهم‌ترین سؤالات کاربران، درباره طول عمر ایزوگام است. امروزه عده زیادی برای عایق کردن ساختمان‌ها از ایزوگام استفاده می‌کنند. عمر ایزوگام به عامل‌های زیادی بستگی دارد که در زیر به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
نصاب ماهر که مهم‌ترین عامل است:
کیفیت ایزوگام
روش نصب عایق رطوبتی
زیر کاری مناسب
مراقبت و نگهداری صحیح از ایزوگام
محیط اطراف یک ایزوگام
استفاده ایزوگام متناسب با محل موردتوجه

شرایط نگهداری و حفظ کیفیت ایزوگام چگونه است؟

برای اینکه ایزوگام عمر مفیدی داشته باشد و نیز آسیبی به بافت آن نرسد باید قبل از نصب و بعد از نصب شرایطی را برای نگهداری آن در نظر گرفت و از آسیب رسیدن به ایزوگام پیشگیری کرد تا هزینه‌های خود را در عایق‌های رطوبتی کاهش دهیم.
1- نکات و شرایط نگهداری ایزوگام قبل از نصب:
ایزوگام‌ها باید در جای خشک و ترجیح خنک باشند
از تابش مستقیم نور خورشید به ایزوگام جلوگیری شود
ایزوگام در محل انبار باید به‌صورت عمودی (ایستاده) قرار گیرد
در اکثر ایزوگام‌ها قسمتی که برچسب برند و نام و مشخصات ایزوگام وجود دارد باید بالا قرار گیرد
ایزوگام‌ها را در انبار باید در کنار یکدیگر قرارداد.
اگر دمای محیط بالا برود عمر قبل از نصب ایزوگام کاهش میابد
در زمان حمل‌ونقل ایزوگام باید دقت کرد به بافت ایزوگام آسیب نرسد و از انداختن و کشیدن ایزوگام بر روی زمین باید جلوگیری شود.
2- نکات و شرایط نگهداری ایزوگام بعد از نصب:
حداقل دو بار در سال باید کلیه ناودان‌ها، نورگیرها، هواکش‌ها، کشویی تا بازرسی شود و هرگونه زباله از روی بام جمع‌آوری شود.
برای پیشگیری آسیب ناشی از نشت آب لوله‌ها و شیلنگ آب کولرها بهتر است به‌طور منظم از پشت‌بام دیدن کرد تا به‌سرعت تعمیرات لازم برای جلوگیری از خرج بیشتر انجام شود.
از ریختن مصالح ساختمانی مخصوصاً اشیاء نوک‌تیز روی عایق جلوگیری کنید.
در هنگام نصب کولر مراقب پایه‌های تیز کولرها باشید تا آسیبی به ایزوگام وارد نشود (پیشنهاد می‌شود تکه‌های ایزوگام باقی‌مانده از نصب و پرتی‌ها را چندلایه کرده و زیر پایه کولرها قرار دهید)

چگونه می‌توان یک ایزوگام خوب را تشخیص داد؟

یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای تشخیص یک ایزوگام خوب و باکیفیت داشتن علامت استاندارد هست، پس هنگام خرید به علامت استاندارد یک ایزوگام توجه کنید زیرا ایزوگام‌های بدون علامت هم در بازار وجود دارند.

چگونه می‌توان از ایزوگام نگهداری کرد؟

یکی دیگر از سؤالات متداول ایزوگام نحوه نگهداری از ایزوگام است. محلی که ایزوگام‌ها در آن نگهداری می‌شوند نباید با گرمای مستقیم یا شعله ارتباط داشته باشد همچنین چراغ‌های استفاده‌شده در محل نگهداری عایق رطوبتی باید حباب‌دار باشد تا درصورتی‌که چراغ شکست،جرقه‌ها به ایزوگام نرسد.موقع حمل‌ونقل ایزوگام،آن‌ها را باید به‌صورت عمود چید در غیر این صورت تغییر شکل می‌دهد.

ایزوگام اصل با ایزوگام تقلبی چه تفاوت‌هایی دارد؟

راه‌های بسیاری برای مشخص کردن ایزوگام اصل از تقلبی وجود دارد. عایق رطوبتی تقلبی در مواردی مانند وزن رول ایزوگام،تک لایه یا دولایه بودن، روکش آلومینیومی و بیرون ایزوگام بسیار به نوع اصلی شبیه است به‌طوری‌که تشخیص آن‌ها از یکدیگر تا حدی سخت و دارای مشکل هست.
یکی از راه‌های تشخیص و بهترین راه، شماره ثبت محصول اصلی است که می‌توان آن را با ایزوگامی که قرار است خریداری شود، تطبیق داد. همچنین ایزوگام اصل بوی ناخوشایند نداشته و در تماس با دست،سطح دست را سیاه نمی‌کند.

متوسط طول عمر یک ایزوگام استاندارد چقدر هست؟

یک عایق رطوبتی به‌طور متوسط پانزده سال عمر می‌کند.

روی بام باید چند دست ایزوگام اجرا کرد؟

نصب چند دست ایزوگام، یکی از سؤالات متداول ایزوگام است که بسیار پرسیده می‌شود. در مناطقی مانند شمال کشور که رطوبت و بارندگی بسیار است توصیه می‌شود حداقل دودست ایزوگام عمود بر هم نصب و اجرا شود.در دیگر مناطق درصورتی‌که شیب بام کمتر از پنج درصد باشد یکدست ایزوگام کافی است.

یک ایزوگام چقدر وزن دارد؟

وزن هر رول ده متری یک عایق رطوبتی بین چهل‌تا چهل‌ودو کیلوگرم هست.

چگونه نصاب بد عایق رطوبتی را تشخیص دهیم؟

بدترین نصاب عایق رطوبتی فردی هست که می‌خواهد در مصرف کپسول صرفه‌جویی کند و سریع‌تر کار را پیش ببرد،به همین دلیل شصت درصد ایزوگام را روی سطح موردنظر پهن می‌کند و فقط چهل درصد دیگرش را با شعله کپسول به سطح موردنظر می‌چسبد.

برای مناطق مختلف باید از چه نوع ایزوگامی استفاده شود؟

برای منطقه‌های سردسیر کشور استفاده از ایزوگام مقاوم در برابر سرما BPE و برای منطقه‌های متعدل و گرمسیر استفاده از عایق رطوبتی نوع BOF و BPP توصیه می‌شود.

زیر کاری مناسب ایزوگام به چه نحوی است؟

سیمان نباید دانه‌درشت باشد و با یک ماله باید آن را صاف کرد. همچنین باید از بتن و سیمان شسته شده در زیر کار استفاده کرد به همین خاطر باید دو سه مرتبه سیمان یا بتن را خیس کرد،جارو زد و تمیز کرد.قبل از نصب ایزوگام از واکس قیر استفاده می‌شود تا باعث بهبود کیفیت و طول عمر بیشتر ایزوگام شود.

بحرانی ترین مناطق ساختمان برای نصب ایزوگام چه مناطقی است؟

محل‌هایی که شکست هندسی و تغییر زاویه‌دارند، نقاط بحرانی نصب ایزوگام می‌باشند که احتمال نشت نیز دارند. این محل‌ها عبارت‌اند از کنج دیوار، ستون در پشت‌بام،محل کف شورها و…

چه عواملی روی قیمت عایق رطوبتی اثر می‌گذارد؟

مهم‌ترین سؤال در بین سؤالات متداول ایزوگام ، عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت عایق رطوبتی هست که یکی از این عوامل، مواد اولیه آن هست. ایزوگامی که از مواد پلیمری ساخته‌شده است گران‌تر از دیگر عایق رطوبتی‌ها هست. یکی دیگر از عواملی که روی قیمت ایزوگام تأثیر می‌گذارد ضمانت‌نامه آن هست.

ایزوگام‌ها عایق حرارت می‌باشند یا نه؟

ایزوگام‌ها تنها عایق رطوبت می‌باشند و مانع خروج گرما یا سرما از ساختمان نمی‌شوند و عایق حرارتی به شمار نمی‌روند.

در برابر اشعه UV ایزوگام مقاوم هست یا نه؟

ایزوگامی که بدون روکش باشد ضد اشعه UV نیست.اگر یک ایزوگام دارای روکشی از جنس پوش‌برگ یا گرانول باشد می‌تواند نور خورشید را بازتاب دهد و از گرم شدن بسیار قیر در عایق رطوبتی جلوگیری کند.

تینر،رنگ و نفت اگر بر روی ایزوگام ریخته شود چه نتیجه‌ای در پی دارد؟

رنگ اگر بر روی عایق رطوبتی ریخته شود مشکلی ایجاد نمی‌کند اما اگر زیر کار ایزوگام قبل از نصب رنگ باشد باید رنگ را سوزاند و از بین برد.همچنین ریختن تینر و نفت بر روی ایزوگام باعث خراب شدن آن می‌شود

قیر چیست؟

قیر ماده‌ای است سیاه‌رنگ و خمیری شکل که در عایق‌کاری رطوبت و ساخت آسفالت کاربرد دارد. قیر انواع گوناگونی دارد که هر یک از انواع آن، دارای کاربرد خاصی است. قیر از مشتقات نفت است.و اغلب در پالایشگاه نفت تولید می‌شوند.
قیر ماده‌ای هیدروکربنی است به رنگ سیاه تا قهوه‌ای تیره که در سولفید کربن و تتراکلرید کربن کاملاً حل می‌شود. قیر در دمای محیط، جامد است. اما با افزایش دما، به حالت خمیری درمی‌آید و پس‌ازآن مایع می‌شود.

کاربرد قیر چیست؟

کاربرد مهم قیر به علت وجود دو خاصیت مهم این ماده است؛
نفوذناپذیری در برابر آب
چسبندگی
قیر معمولاً از تقطیر نفت خام به دست می‌آید. چنین قیری قیر نفتی یا قیر تقطیری نامیده می‌شود. قیر نفتی محصول دو مرحله تقطیر نفت خام در برج تقطیر است. در مرحله نخست تقطیر، مواد سبک مانند بنزین و پروپان از نفت خام جدا می‌شوند. این فرایند در فشاری نزدیک به یک اتمسفر (واحد) انجام می‌شود. در مرحله دوم نیز ترکیبات سنگین مانند گازوئیل و نفت سفید خارج می‌شوند. این فرایند در فشاری نزدیک به خلأ صورت می‌پذیرد. درنهایت مخلوطی از ذرات جامد بسیار ریز به نام آسفالتن باقی می‌ماند که در ماده سیال گریس مانندی به نام مالتن غوطه‌ور است.
اما برخی از انواع قیر در طبیعت و در اثر تبدیل تدریجی نفت خام و تبخیر مواد فرار آن در اثر گذشت سال‌های بسیار زیاد به دست می‌آید. چنین قیری، قیر طبیعی نامیده می‌شود و دوام آن بیشتر از قیرهای نفتی است. چنین قیری ممکن است به‌صورت خالص در طبیعت وجود داشته باشد (قیر دریاچه‌ای) مانند دریاچه قیر بهبهان ایران و دریاچه قیر تیرینیداد آمریکا، یا از معادن استخراج شود.

مشخصات قیر چیست؟

۱ –درجه نفوذ:
آزمایش درجه نفوذ برای تعیین سختی قیر مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این آزمایش از یک سوزن استاندارد تحت اثر بار ۱۰۰ گرمی در مدت ۵ ثانیه به داخل قیر در دمای ۲۵ درجه نفوذ می‌کند. مقدار نفوذ برحسب دهم میلی‌متر درجه نفوذ نامیده می‌شود. هر چه درجه نفوذ کم‌تر باشد قیر سخت‌تر است.
۲ –گرانروی:
هر چه کند روانی قیر بیش‌تر باشد خواص جامد بیش‌تری از خود نشان می‌دهد. واضح است در دماهای بالاتر کند روانی کم‌تر است. این مشخصه قیر با دستگاه سی بولت فیورل و یا به روش کینماتیکی اندازه‌گیری می‌شود.
۳ –درجه اشتعال:
درجه اشتعال دمایی است که اگر قیر به آن دما برسد، گازهای متصاعد از آن با نزدیک شدن شعله، مشتعل می‌شوند و در سطح آن شعله به وجود می‌آید. حداکثر دمایی که می‌توان قیر را در کارگاه گرم کرد به درجه اشتعال محدود هست.
۴ –افت وزنی:
افت وزنی قیر در دمای بالا، در اثر تبخیر قسمتی از روغن‌ها و ترکیبات نفتی آن هست. این مشخصه نیز از خواص مهم قیر است. افت وزنی قیر در اُوِن در دمای ۱۶۳ درجه سانتی گراد و در مدت ۵ ساعت (شرایط تقریبی پخت آسفالت) اندازه‌گیری می‌شود.
۵ –شکل‌پذیری یا انگمی:
اگر نمونه‌ای از قیر با سطح مقطع ۱ سانتی‌متر مربع را با سرعت ۵ سانتی‌متر/دقیقه بکشیم، مقدار افزایش طول نمونه را قبل از پاره شدن خاصیت انکمی قیر گویند.
۶ –درجه خلوص:
می‌دانیم حلال قیر تترا کلرور کربن و سولفور کربن است؛ بنابراین اگر نمونه‌ای از قیر را در هر یک از این مواد حل کنیم، ناخالصی‌های آن باقی می‌ماند و ازآنجا درجه خلوص قیر را می‌توانیم تعیین کنیم. درجه خلوص عبارت است از: (وزن نمونه قیر) ÷ [(وزن ناخالصی) – (وزن قیر)]
۷ –درجه نرمی:
درجه نرمی دمایی است که با رسیدن قیر به آن دما، قیر از حالت‌جامد به حالت روان درمی‌آید. هرچه درجه نرمی قیر بیش‌تر باشد، حساسیت کم‌تری نسبت به تغییرات دما دارد. درجه نرمی قیرهای معمولی حدود ۶۰ تا ۷۰ هست.

golbam mahalat site

شرکت ایزوگام گلبام محلات دارنده نشان های استاندارد جهانی و بین المللی در حوزه ی عایق های رطوبتی و ایزوگام، از شرکت های پیشگام در تولید و فروش ایزوگام با کیفیت

دسترسی سریع

اطلاعات تماس